Alternativní zdroje energie šetří životní prostředí i vaši peněženku

Napsal dne 13. 10. 2011

&Proč využít fotovoltaické panely při stavbě nového domu či při rekonstrukce stávajícího bydlení?

Fotovoltaika využívá sluneční energii dopadající na zemský povrch, kterou přeměňuje na energii elektrickou. Jedná se tedy o takzvaný obnovitelný zdroj energie. Množství sluneční energie je totiž tak obrovské, že by současnou spotřebu pokrylo až 6 000krát.

Fotovoltaické panely mají několik velkých výhod oproti jiným systémům. Během výroby elektrické energie neznečišťují životní prostředí, po nainstalování vyžadují jen minimální údržbu a jejich provozní náklady jsou ve srovnání s ostatními existujícími technologiemi velmi nízké. Pořizovací náklady jsou ale stále velmi vysoké, i když díky postupujícímu vývoji technologií a masivní výrobě se jejich cena neustále snižuje.

Fotovoltarické panely s dotací

Díky finančním pobídkám, dotacím a výhodným tarifním podmínkám pro energii z alternativních zdrojů dochází v mnoha zemích, včetně České republiky, k prudkému nárůstu instalací fotovoltaických zařízení. Použití těchto moderních technologií při stavbě rodinného domu musí jít ruku v ruce s využitím nejmodernějších technologií při volbě stavebních materiálů. To se týká především zateplení obálky stavby, tedy obvodových stěn, stropů a střešních konstrukcí. Více o tomto tématu se dozvíte na stránkách zateplení fasád domů.

Stavba bez starostí

Pokud vás při úvahách o stavbě vlastního rodinného domu děsí představa problematické stavební firmy, se kterou musíte řešit nekvalitně odvedenou práci, pak se podívejte na program Kvalita od společnosti Ekonomické stavby. V rámci tohoto programu budete mít zajištěno, že při stavbě budou použity ty nejkvalitnější materiály a na kvalitu prováděných prací bude dohlížet čtyřstupňová nezávislá kontrola.

 Novinky